İZMİR’İN EN BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ AÇILIYOR

Ana Sayfa » Genel » İZMİR’İN EN BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ AÇILIYOR
Paylaş
Tarih : 26 Mart 2019 - 14:32

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in  “Rüya Projem” dediği Alpkent, Ertuğrul ve Cumhuriyet Mahallelerinin kesiştiği yerde 22 dönüm üzerine kurulan Millet Bahçesi  kapılarını 27 Mart’ta açıyor.

Kent merkezli İzmir’in en büyük Millet Bahçesi 27 Mart’ta kapılarını açıyor. 22 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan Millet Bahçesi Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in  “Rüya Projem” dediği Alpkent, Ertuğrul ve Cumhuriyet Mahallelerinin kesiştiği noktada hayata geçirildi.

Herhangi bir tören  yapılmaksızın açılacak olan Millet Bahçesi ilçedeki en geniş yeşil alan olacak. 22 dönüm üzerine kurulan Millet Bahçesi’nde;    556 metrekarelik alana sahip lazer ışıklı, dans eden havuz bulunuyor. Projede ayrıca;600 metrekare açık ve kapalı alana sahip kafeterya,2000 kişi kapasiteli ve 1037 metrekarelik alana sahip amfi tiyatro 700 metre uzunluğunda tartan pistten oluşan yürüyüş ve koşu yolu da var. Koşu yolunda ayrıca  vatandaşların spor yapmaları amacıyla fitnes takımları da bulunuyor. Konsepte uygun temalı aydınlatma sistemleri ile donatılan Millet Bahçesi ,sürekli devrede olacak otomatik sulama sistemiyle yeşil kalacak. Belediye ekipleri alana özel bir peyzaj mimarisi uygularken bahçede süs amaçlı bitki tünelleri de var. 714 metrelik uzunluğa sahip çevre duvarıyla korunan bahçede 1265 metrekarelik alan üzerinde asma germe sistem  ve mebran kaplama çocuk oyun alanı da bulunuyor.

Yaya altgeçidi de geliyor


Cumhuriyet, Alpken ve Ertuğrul mahallesinin kesişme noktasında bulunan park, aynı zamanda iki yakayı da birleştirecek. Torbalı Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla projelendirdiği 5 yaya altgeçitlerinden biri de millet bahçesine  yapılacak. Bölgenin sadece Torbalı’nın değil, bütün İzmir’in sosyal aktivite merkezi olması hedefleniyor.

Başkan Görmez; “Örnek Bir Projeyi Bitirdik”


Her yıl 10 ile 12 bin kişinin ilçeye göç ettiğini belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar görmez, “ Bu gelişme Ege’de başka bir ilçede yok. Çok yakında  200 bin nüfuslu bir ilçe olmayı öngörüyoruz. Projelerimizi de bu doğrultuda gerçekleştirdik. O dönem Başbakanımız olan Sayın Binali Yıldırım’dan Allah razı olsun. Bu muhteşem yerin Demiryolları Vagon Onarım Merkezi olmasına gönlü razı olmadı. Belediyemize çok büyük jest yaptı. Alan, 2018’de çok amaçlı yeşil alan olarak projelendirmek üzere belediyemize tahsis edildi. Bu arada Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’dan da büyük destek aldık.  Bu alanın Torbalı açısından çok büyük önemi var. Çünkü İZBAN hattının devreye girmesiyle ilçemiz ikiye ayrıldı. Vatandaşların yeşil alanlara ulaşımı zorlaştı. Biz burada örnek bir sosyal yaşam alanı oluşturduk. Torbalı ,en büyük yeşil alan projelerinden birine kavuştu. Şehircilik adına, çevre adına oldukça önemli. Çocuklarımıza güzel bir Torbalı bırakacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Organik Başarı Öyküsü

Genç, atılımcı, dinamik, Basri İskeçeli ile yumurta hakkında söyleştik. -Merhaba bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Merhaba ben Basri

Gülen Odun

ESKİLERİN GAZETECİSİ, ŞİMDİLERDE İSE DOĞA DOSTU, ZEYTİN AĞACININ KADİM YAŞAMINA, YAPTIĞI ESERLERLE SONSUZLUK KATAN,  ELİŞİ, GÖZ NURU,

YAPAY ZEKÂ İLE KÂRINIZA KÂR KATIN

İşlerinin uzmanları, Yapay zekâ ve gelişmesine gönül vermiş, gencecik iki insan Zafer İSKEÇE ve Tuğba TOY ile veri madenciliği hakkında söyleştik… -Merhaba bize

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI