14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
Paylaş
Tarih : 27 Temmuz 2017 - 8:21

14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali başladı. Fransız kemancı Gilles Apap (solda) ve akordeon sanatçısı Myriam Lafargue (sağda) Gümüşlük Taş Ocağı’nda konser verdi. ( Ali Ballı – Anadolu Ajansı )

– Festival, Fransız kemancı Gilles Apap ve akordeon sanatçısı Myriam Lafargue’nin konseriyle başladı

MUĞLA (AA) – 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali başladı.

Bodrum’da 26 Temmuz-4 Eylül tarihlerinde “suda”, “kumda” ve “taşta” olmak üzere 3 ayrı konseptte gerçekleştirilecek festival kapsamında, Fransız kemancı Gilles Apap ve akordeon sanatçısı Myriam Lafargue Gümüşlük Taş Ocağı’nda konser verdi.

Keman sanatçısı Apap sahneye, seyircilerin arasından enstrümanını çalarak çıktı.

Daha sonra Apap’a, akordeon sanatçısı Myriam Lafargue eşlik etti. Konseri izlemeye gelen sanatseverler, unutulmaz bir gece yaşadı.

Festivalinin Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay, konser öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, festivalin 14’üncü kez gerçekleştirildiğini söyledi.

Festival kapsamında toplam 25 konser düzenleneceğini ifade eden Onay, “Festival Akademisi’nde 100’ü aşkın öğrencimiz var. Bu öğrenciler çok şanslılar.” dedi.

Öğrencilerin kendi alanında çok başarılı insanlarla çalışma fırsatı bulacağını belirten Onay, festival çerçevesinde Adnan Saygun Piyano Yarışmasının 4’üncüsünün de yapılacağını dile getirdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“Seha Nehri Ülkesi” krallarının izini sürüyorlar
“Seha Nehri Ülkesi” krallarının izini sürüyorlar

Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde Kaymakçı Tepesi’nde Hitit kaynaklarında “Seha Nehri Ülkesi” olarak geçen bölgede yürütülen

Sibel Can, Marmaris’te konser verdi

Muğla’nın Marmaris ilçesinde konser veren Sibel Can (ortada), hayranlarına keyifli bir gece yaşattı. Hayranlarından sık sık şarkılarına

Gladyatörlerin arenası üç ayda ayağa kaldırılacak
Gladyatörlerin arenası üç ayda ayağa kaldırılacak

UNESCO’nun geçici dünya kültür mirası listesi içerisinde yer alan Denizli’deki Laodikya Antik Kenti’nde, antik çağda sportif

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

KÖŞE YAZARLARI