14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Ana Sayfa » Kültür Sanat » 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
Paylaş
Tarih : 27 Temmuz 2017 - 8:21

14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali başladı. Fransız kemancı Gilles Apap (solda) ve akordeon sanatçısı Myriam Lafargue (sağda) Gümüşlük Taş Ocağı’nda konser verdi. ( Ali Ballı – Anadolu Ajansı )

– Festival, Fransız kemancı Gilles Apap ve akordeon sanatçısı Myriam Lafargue’nin konseriyle başladı

MUĞLA (AA) – 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali başladı.

Bodrum’da 26 Temmuz-4 Eylül tarihlerinde “suda”, “kumda” ve “taşta” olmak üzere 3 ayrı konseptte gerçekleştirilecek festival kapsamında, Fransız kemancı Gilles Apap ve akordeon sanatçısı Myriam Lafargue Gümüşlük Taş Ocağı’nda konser verdi.

Keman sanatçısı Apap sahneye, seyircilerin arasından enstrümanını çalarak çıktı.

Daha sonra Apap’a, akordeon sanatçısı Myriam Lafargue eşlik etti. Konseri izlemeye gelen sanatseverler, unutulmaz bir gece yaşadı.

Festivalinin Sanat Danışmanı Piyanist Gülsin Onay, konser öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, festivalin 14’üncü kez gerçekleştirildiğini söyledi.

Festival kapsamında toplam 25 konser düzenleneceğini ifade eden Onay, “Festival Akademisi’nde 100’ü aşkın öğrencimiz var. Bu öğrenciler çok şanslılar.” dedi.

Öğrencilerin kendi alanında çok başarılı insanlarla çalışma fırsatı bulacağını belirten Onay, festival çerçevesinde Adnan Saygun Piyano Yarışmasının 4’üncüsünün de yapılacağını dile getirdi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Hasta odasını sanat galerisine dönüştürdü
Hasta odasını sanat galerisine dönüştürdü

– İzmir’de kısa aralıklarla hem lösemi hem de meme kanseri teşhisi konulan 47 yaşındaki öğretmen, hasta odasında yaptığı resimlerle

“Futbolcu gibi yöneticilerimizin transfer edilmesini sağlamamız lazım”

“Futbolcu gibi yöneticilerimizin transfer edilmesini sağlamamız lazım” – Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,: – “Hedefimiz,

Saklıkent Kanyonu macera tutkunlarını ağırlıyor

– Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, küçüklü büyüklü şelaleler ve dik yamaçlardan oluşan zorlu parkuru ile

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz