AK Parti Kadın Kollarından yerli malı kermesi

Ana Sayfa » Alt Manşet » AK Parti Kadın Kollarından yerli malı kermesi
Paylaş
Tarih : 14 Aralık 2018 - 17:48

AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanlığı, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla, kadın girişimcilerin ürettiği yerli mallarını tanıtmak için kermes düzenledi. ( Arif Yavuz – Anadolu Ajansı )

AFYONKARAHİSAR (AA) – AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli mallarını tanıtmak için kermes düzenledi.

Karaman İş Merkezinde düzenlenen kermese, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ve çok sayıda girişimci kadın katıldı.

Ertürk, yerli malı kermesiyle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle evlerinde üretim yapan girişimci kadınlara destek olmak amacıyla Türkiye genelinde eş zamanlı olarak kermes açıldığını söyledi.

Tanıtım kermesinin iki gün boyunca süreceğini aktaran Ertürk, şöyle konuştu:

“Bu etkinlikte amacımız Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası ve yerli üretime dikkat çekmektir. Biz bugün burada, ‘AK Kadınlar yerli üretir, yerli tüketir ve ekonomiye destek verir’ diyoruz. İnşallah, bu ikin sürecek kermese bütün Afyonkarahisar halkımızı girişimci kadınlarımıza destek vermeye davet ediyoruz.”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bu yıl yerli ve milli üretim ile el emeği üretime destek verdiklerini belirtti.

Çoban, yerli malı üretimini ve kullanılmasına herkesin destek vermesi gerektiğini kaydederek, kermesi düzenleyen AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kollarını tebrik etti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Tire’de kar yağışı

İZMİR (AA) – Tire ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İlçeye bağlı kırsal mahallelerde dün başlayan sağanak yerini kara

Yurtta kış

– Yoğun kar yağışı nedeniyle Afyonkarahisar-Kütahya kara yolunda, büyük araçların geçişine izin verilmiyor AFYONKARAHİSAR (AA) – Yoğun

“Her ayın 15’inde 250 Hatim Programı”

– 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik: – “Bu ayın sonunda Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde demokrasi ve insan hakları

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz