Aydın’a Peru’dan gelin geldi

Ana Sayfa » Alt Manşet » Aydın’a Peru’dan gelin geldi
Paylaş
Tarih : 29 Ekim 2018 - 16:28

AYDIN (AA) – Aydın’ın Germencik ilçesine gelin gelen Perulu Gavi Del Pilar Fret ile Hakan Akar’ın düğünleri Türk geleneklerine göre yapıldı.

Sosyal medya üzerinden geçen yıl Perulu Gavi Del Pilar Fret ile tanışan Hakan Akar, arkadaşlıklarının ilerlemesinin ardından evlenmeye karar verdi.

Fret ile geçen ay resmi nikah kıyan Akar, Türk geleneklerine göre de bir düğün yaptı. Renkli görüntülerin oluştuğu düğünde Perulu gelin, yöresel oyunlara eşlik etti.

AA muhabirine açıklamada bulunan elektrik tesisatçısı Akar, çocuk psikiyatrı uzmanı olan eşinin daha önce Türkiye’ye hiç gelmediğini, 1 yıllık görüşmelerinin ardından Türkiye’ye ilk gelişinde evlenmeye karar verdiklerini söyledi.

Ailesinden çekindiği için onlara durumdan hiç bahsetmediğini aktaran Akar,  “Ona ‘Beni seviyorsan çık gel’ dedim. Gelmeyede bilirdi ama bir cesaret herhalde çıkıp geldi. O kadar uzak bir ülkeden benim için beni sevdiği için geldi. Türkiye’ye geldiğinde ailemin yanına götürdüm ve evleneceğimi söyledim. Önce çok şaşırdılar ama daha sonra kabullendiler ve onu çok sevdiler.” dedi.

Eşinin ve kendisinin çok az İngilizce bildiğini anlatan Akar, genelde sözlük yardımıyla iletişim kurduklarını, işten kalan zamanında eşine Türkçe öğreteceğini söyledi.

Fret ise Akar’ı çok sevdiği için her şeyi göze alıp Türkiye’ye geldiğini, düğüne ailesinin gelemediğini, bundan sonraki süreçte ailelerin de tanışacağını belirtti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında batan tekne

Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında batan teknede Suriyeli bir kişi hayatını kaybetti, 10 düzensiz göçmen kurtarıldı.   Muğla’nın

Düşen eğitim uçağının enkazı bulundu

– Aydın’dan havalandıktan sonra düşen ve arama çalışmaları Denizli’de yürütülen eğitim uçağının enkazı Aydın’ın

TURKPA 8. Genel Kurulu

TBMM Başkanı Binali Yıldırım (ortada), İzmir’de Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TURKPA) 8. Genel Kurulu toplantısının

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz