Buldukları cüzdanı polise teslim eden temizlik işçilerine ödül

Ana Sayfa » Üst Manşet » Buldukları cüzdanı polise teslim eden temizlik işçilerine ödül
Paylaş
Tarih : 25 Ağustos 2017 - 9:42

Kütahya’da, temizlik yaptıkları sırada parkta buldukları cüzdanı polise teslim eden iki kadın temizlik görevlisi, örnek davranışları nedeniyle Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından ödüllendirildi. ( Ramazan Doğan – Anadolu Ajansı )

– Kütahya’da, temizlik yaptıkları sırada buldukları cüzdanı polise teslim eden kadın temizlik görevlileri, Kütahya Belediye Başkanı Saraçoğlu tarafından ödüllendirildi

KÜTAHYA (AA) – Kütahya’da, temizlik yaptıkları sırada parkta buldukları cüzdanı polise teslim eden iki kadın temizlik görevlisi, örnek davranışları nedeniyle Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından ödüllendirildi.

Kütahya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünde görevli temizlik işçileri Saniye Çelik ve Betül Çalar, Akkent Mahallesi’nde bir parkı temizlerken, içerisinde yüklü miktarda para bulunan bir cüzdanı fark etti.

Çelik ve Çalar, söz konusu cüzdanı polis ekiplerine teslim etti. Bunun üzerine Kütahya Belediye Başkanı Saraçoğlu da örnek davranışlarından dolayı temizlik işçilerine para ödülü verdi.

Saraçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu parkta işçileri ziyaret ederek özverili davranışları için teşekkür etti.

Kütahya’nın kadim bir şehir ve çelebi diyarı olduğunu bir kez daha gördüklerini anlatan Saraçoğlu, şöyle konuştu:

“Sadece sözle değil, davranış biçimlerimizle de örnek oluyoruz. Hakikaten Kütahya’nın güvenilir bir şehir olduğunu her zaman dile getiriyoruz. Bu güveni de özellikle belediyemizde çalışan işçilerimizde görebiliyoruz. Görevlilerimize örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.”

Temizlik görevlilerinden Saniye Çelik ise paranın başkasını hakkı olduğunu düşündükleri için polis teslim ettiklerini vurguladı.

Çocuklarının boğazından haram lokma geçirmek istemediklerini dile getiren Çelik, şunları söyledi:

“Bunun için bulduğumuz ve içerisinde yüklü miktarda para olduğunu tahmin ettiğimiz cüzdanı içine dahi bakmadan polise teslim ettik. Hatta bugün de bulduğum 10 lira var üzerimde onu da camiye bırakacağım. Biz bunu insanlık görevimiz olduğu için yaptık. Hiç kimseden bir şey bekleyerek yapmadık. Başkanımıza buraya kadar gelip bizlerle buluştuğu için teşekkür ediyorum.”

Betül Çalar da temizlik yaptıkları esnada birçok kez para, cüzdan, çanta bulduklarını ancak bunları polise veya ilgili birimlere teslim ettiklerini kaydetti.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

İzmir’de korsan kitap operasyonu

– Konak’ta düzenlenen operasyonda 10 bin 380 bandrolsüz kitap ele geçirildi, bir kişi hakkında yasal işlem yapıldı İZMİR (AA)

Aydın’da sezonun ilk kestanesi kilogramı 50 liradan satıldı

AYDIN (AA) – Aydın’da sezonun ilk kestanesi kilogramı 50 liradan Aydın Ticaret Borsasınca satın alındı. Kestane hasadının başlaması

Polisten öğrencilere okul kıyafeti yardımı 

İZMİR (AA) – İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Konak ilçesinde ihtiyaç sahibi 25 öğrenciye okul kıyafeti yardımında bulundu. Konak

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz