Ege’de beklenen tropik fırtına

Ana Sayfa » Sol Haber » Ege’de beklenen tropik fırtına
Paylaş
Tarih : 29 Eylül 2018 - 9:38

MANİSA (AA) – Manisa Büyükşehir Belediyesince Orta Akdeniz’de oluşan ve pazar günü Ege Bölgesi’nde etkili olması beklenen “tropik fırtına” nedeniyle kentte hazırlık yapılıyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekiplerinin beklenen fırtınaya karşı hazır olduğunu söyledi.

Ekiplerin sayısını arttırdıklarını aktaran Gül, “Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı ekiplerimizi yönlendirerek  bu fırtınayı zararsız bir şekilde atlatmak için çabalayacağız.” dedi.

Kapı ve pencereleri, özellikle evin rüzgar alan taraflarını korumanın çok önemli olduğunu belirten Gül, “Garaj kapısı gibi büyük kapıları kapatın ve emniyetli bir şekilde bağlayın, bu çok önemli.” dedi.

Gül, pazar günü öğle saatlerinde yoğunlaşmasını bekledikleri fırtınaya karşı insanların evlerinden çıkmamalarını, araçlarını ağaçların altına park etmemelerini tavsiye ederek, “Ekiplerimiz pazar öğle saatlerine kilitlenmiş durumda. Yaşanabilecek en ufak bir olumsuzlukta, müdahalede gecikmemek için çalışacağız.” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Vefat eden doktor Tire’de defnedildi

İZMİR (AA) – Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dün hayatını kaybeden Tire Devlet Hastanesi eski doktorlarından Aylin

Ege’de hava sıcaklıkları azalacak

– Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek bölgede yarından itibaren hava sıcaklıkları 5-12 derece azalacak İZMİR

Muğla’da Boğa Güreşleri Festivali

– Sıcaktan bunalan boğaların serinletilmesi için itfaiye ekipleri güreş sahasını ıslatırken, boğa sahipleri de hayvanların başına

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz