Ege’de beklenen tropik fırtına

Ana Sayfa » Sol Haber » Ege’de beklenen tropik fırtına
Paylaş
Tarih : 29 Eylül 2018 - 9:38

MANİSA (AA) – Manisa Büyükşehir Belediyesince Orta Akdeniz’de oluşan ve pazar günü Ege Bölgesi’nde etkili olması beklenen “tropik fırtına” nedeniyle kentte hazırlık yapılıyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekiplerinin beklenen fırtınaya karşı hazır olduğunu söyledi.

Ekiplerin sayısını arttırdıklarını aktaran Gül, “Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı ekiplerimizi yönlendirerek  bu fırtınayı zararsız bir şekilde atlatmak için çabalayacağız.” dedi.

Kapı ve pencereleri, özellikle evin rüzgar alan taraflarını korumanın çok önemli olduğunu belirten Gül, “Garaj kapısı gibi büyük kapıları kapatın ve emniyetli bir şekilde bağlayın, bu çok önemli.” dedi.

Gül, pazar günü öğle saatlerinde yoğunlaşmasını bekledikleri fırtınaya karşı insanların evlerinden çıkmamalarını, araçlarını ağaçların altına park etmemelerini tavsiye ederek, “Ekiplerimiz pazar öğle saatlerine kilitlenmiş durumda. Yaşanabilecek en ufak bir olumsuzlukta, müdahalede gecikmemek için çalışacağız.” diye konuştu.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Muğla’da deniz kaplumbağaları için “Ay Işığı” projesi

– Lise öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan projeyle, turistlerin deniz kaplumbağaları konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor –

Selçuklu ve Osmanlı ahşap oyma sanatı kaplıca misafirlerine tanıtılıyor

AFYONKARAHİSAR (AA) – Afyonkarahisar‘ın Sandıklı ilçesinde Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Selçuklu

Turgutlu’da uyuyakalan kadın paniğe neden oldu

MANİSA (AA) – Manisa’nın Turgutlu ilçesinde evinde uyuyakalan kadın paniğe neden oldu. Şehitler Mahallesi Papatya Sokak’ta

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz