İzmir spor kulüplerinden ortak açıklama

Ana Sayfa » Alt Manşet » İzmir spor kulüplerinden ortak açıklama
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2019 - 19:02
İzmir'deki spor kulüpleri İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) öncülüğünde 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesinde "İzmir spor kulüpleri ortak bildirgesi" hazırladı. Bildirgenin açıklanması nedeniyle düzenlenen basın toplantısına (soldan sağa) Bucaspor Kulübü Başkanı Cihan Aktaş, Altınordu İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge, Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, İZVAK Başkanı Ali Erten, Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ve İzmirspor Kulübü Başkanı Mustafa Gürkan katıldı. ( Ali Korkmaz - Anadolu Ajansı )

(AA) - İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, "İzmir'in spor kulüpleri, ekonomik yapılarının desteklenmesi, tesis yatırımlarının geliştirilmesi ve tamamlanması ve şehir dinamiklerinin desteği açısından diğer şehir kulüpleriyle kıyaslanamayacak seviyede geri kalmıştır." dedi.

Erten, İzmir'de bir otelde düzenlenen basın toplantısında, kulüp başkanlarıyla, 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesinde toplanarak, "İzmir spor kulüpleri ortak bildirgesi" hazırladıklarını kaydetti. Bu bildirgeyi okuyan Erten, spor kulüplerinin İzmir'in en önemli markaları olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"İzmir'in spor kulüpleri, ekonomik yapılarının desteklenmesi, tesis yatırımlarının geliştirilmesi ve tamamlanması ve şehir dinamiklerinin desteği açısından diğer şehir kulüpleri ile kıyaslanamayacak seviyede geri kalmıştır. İzmir'de spor kulübü zenginliği, şehir dinamiklerinin desteği noktasında bir negatif gerekçe durumuna getirilmiş, 'size destek olursam herkese olmam gerekir' söylemiyle verilen destekler hep sınırlı kalmıştır. Güncel durumda, diğer şehir takımlarıyla olan rekabetimiz 'haksız rekabet' boyutunu bile aşmıştır."

İzmir'in spor kulüpleri olarak güç birliği ve iş birliği yapma kararı aldıklarını bildiren Erten, en yakın zamanda merkezi ve yerel yönetimle birlikte bir "spor şurası" toplanması gerektiğini ve şehrin tüm dinamiklerinin katılımıyla "spor anayasası" oluşturulmasını istedi.

- "Söylem ve hedef birliği olsun"

Erten, belediye spor kulüplerinin diğer kulüplerle rekabet eden değil, onları destekleyen bir yapıya kavuşturulması gerektiğini savunarak, "Statlarımız, sportif ve ekonomik başarımızın anahtarlarıdır. Bütün dünya örneklerinde olduğu gibi statların şehir içinde, şehre ve kulüplerimize değer katacak yapılar olarak değerlendirilmesini, bu konuda geçmiş dönemlerde yaşanan gecikmelere ve dolayısıyla büyük ekonomik kayıplara yol açan fikir ayrılıklarının artık gündemden kalkmasını, söylem ve hedef birliği oluşturulmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Saha dışında daha çok bir arada olacaklarını kaydeden Erten, "Centilmenlik ve hoşgörü ile taraftarlarımız arasında köprü olacağız. Şehrimizde bu konuda uygun iklimin oluşması adına, kulüp başkanları olarak, sahada sportif anlamda rekabet ederken, ülkemize ve tüm spor camiasına örnek olacak şekilde saha dışında her alanda iş birliği ve güç birliği yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

İzmir'deki spor kulüpleri İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) öncülüğünde 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi öncesinde "İzmir spor kulüpleri ortak bildirgesi" hazırladı. Bildirgenin açıklanması nedeniyle düzenlenen basın toplantısına Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil (solda) ile Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı da katıldı. ( Ali Korkmaz - Anadolu Ajansı )

Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil de kulüp başkanları arasında iyi bir iletişimin olduğunu belirterek, "İzmir futbolunda son dönemde kıpırdanma olsa da sporda yeterli başarıya sahip değiliz. Şehir dinamiklerinin bu konuda desteği az." dedi.

Karşıyaka Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ise sporun başarıya entegre olabilmesi için uluslararası organizasyonların çok önemli olduğunu ancak İzmir'de uluslararası standartlarda salon, stat ve havuzun olmadığını aktararak "Birleşmemizin en büyük nedenlerinden biri sesimizi daha gür duyurmak. Bunun yanı sıra bu kulüplerin parçalı olmadığını haykırmak istiyoruz." diye konuştu.

Erten, Sepil ve Büyükkarcı'nın yanı sıra Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altınordu İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge, Bucaspor Kulübü Başkanı Cihan Aktaş, ve İzmirspor Kulübü Başkanı Mustafa Gürkan hazırlanan bildirgeyi imzaladı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Organik Başarı Öyküsü

Genç, atılımcı, dinamik, Basri İskeçeli ile yumurta hakkında söyleştik. -Merhaba bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Merhaba ben Basri

YAPAY ZEKÂ İLE KÂRINIZA KÂR KATIN

İşlerinin uzmanları, Yapay zekâ ve gelişmesine gönül vermiş, gencecik iki insan Zafer İSKEÇE ve Tuğba TOY ile veri madenciliği hakkında söyleştik… -Merhaba bize

KADİM ÖĞRETİ, MUCİZEVİ KOZMİK ŞİFA YÖNTEMİ

VE, TANRI İNSANI YARATTI. RUHUN’ DAN RUH , NURUN’ DAN IŞIK VERDİ, YARTTIĞI İNSAN HASTALANDI, VE CÖMERT OLAN TANRI, İNSANA KENDİNDEN ŞİFA

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI