Nevruz kutlaması

Ana Sayfa » Genel » Nevruz kutlaması
Paylaş
Tarih : 21 Mart 2019 - 16:28

 Nevruz Bayramı dolayısıyla Uşak Üniversitesi'nde kutlama programı düzenlendi. 

Bir Eylül Yerleşkesi'ndeki Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Nevruz Bayramı'nın Orta Asya'dan Balkanlara kadar tüm Türk dünyasında kutlandığını söyledi. 

Nevruzun baharın başlangıcının dışında birlik ve berberliğin sembolü olduğunu aktaran rektör Çelik, "Aynı hayallere inanmış toplumlar ortak gelenekleri sürdürüyor. Nevruz'da tüm Türk toplumunda ortak bir gelenek, ortak bir gönül birliği... Üniversitemizde ağırladığımız pek çok yabancı öğrencimizle bugün burada olmak beni çok mutlu ediyor." dedi.  

Uşak Valisi Funda Kocabıyık ise konuşmasında Nevruz'un bereket ve sevgiyi artırdığını, dayanışma ve yardımlaşmayı perçinlediğini belirterek, Türk toplumu için önemine değindi. 

Etkinlikte daha sonra Uşak Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Erhan Solmaz, "Nevruz ve Türk Dünyası" isimli konferans verdi. 

Öğrenci topluluklarının gösterilerinin ardından bahçede Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri demir dövdü, ateş üstünden atladı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Organik Başarı Öyküsü

Genç, atılımcı, dinamik, Basri İskeçeli ile yumurta hakkında söyleştik. -Merhaba bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Merhaba ben Basri

YAPAY ZEKÂ İLE KÂRINIZA KÂR KATIN

İşlerinin uzmanları, Yapay zekâ ve gelişmesine gönül vermiş, gencecik iki insan Zafer İSKEÇE ve Tuğba TOY ile veri madenciliği hakkında söyleştik… -Merhaba bize

KADİM ÖĞRETİ, MUCİZEVİ KOZMİK ŞİFA YÖNTEMİ

VE, TANRI İNSANI YARATTI. RUHUN’ DAN RUH , NURUN’ DAN IŞIK VERDİ, YARTTIĞI İNSAN HASTALANDI, VE CÖMERT OLAN TANRI, İNSANA KENDİNDEN ŞİFA

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI