TİM’den Uşak Üniversitesine ödül

Ana Sayfa » Alt Manşet » TİM’den Uşak Üniversitesine ödül
Paylaş
Tarih : 05 Ocak 2019 - 11:55

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından üçüncü kez düzenlenen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” sıralamasında üniversite olarak ödüle layık görüldüklerini bildirdi. ( Uşak Üniversitesi – Anadolu Ajansı )

UŞAK (AA) – Uşak Üniversitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından üçüncü kez düzenlenen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” sıralamasında ödüle layık görüldü.

TİM tarafından düzenlenen törende ülke genelinde en çok ihracat yapan ilk 10 firma ile 17 sektördeki ilk 3 kuruluşa ödülleri takdim edildi.

Üniversitelerde eğitim gören uluslararası öğrencilerin sayısı ve ülkeye sağladığı döviz gelirlerinin hesaplanmasıyla oluşturulan listede, Uşak Üniversitesi 2017 yılı verilerine göre 62 ülkeden, 2 bin 622 uluslararası öğrencisi ile hizmet ihracatına önemli katkı sağlayarak, devlet üniversiteleri arasında 5. sırada yer aldı.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, 2 bin 622 uluslararası öğrenci ve uluslararası işbirlikleriyle hizmet ihracatının eğitim hizmetleri alanında ilk beş devlet üniversitesi arasında yer aldıklarından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

En önemli hedeflerinden birinin de uluslararasılaşma olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Savaş, “Bu hedef doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda hizmet ihracatına önemli katkılar sağlıyoruz. Ülke ekonomisine döviz kazandırmanın yanında, ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunuyoruz. Uluslararası öğrencilerimiz bizim misafirlerimiz, aynı zamanda gönüllü tanıtım elçilerimiz. Bu açıdan bakıldığında hizmet ihracatı, hem ekonomik hem de kültürel boyutuyla önem arz etmektedir. 2019 yılında da başarımızı daha üst sıralara taşıyacağız. Tüm Uşak Üniversitesi ailesini tebrik ediyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Tire’de kar yağışı

İZMİR (AA) – Tire ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. İlçeye bağlı kırsal mahallelerde dün başlayan sağanak yerini kara

Yurtta kış

– Yoğun kar yağışı nedeniyle Afyonkarahisar-Kütahya kara yolunda, büyük araçların geçişine izin verilmiyor AFYONKARAHİSAR (AA) – Yoğun

“Her ayın 15’inde 250 Hatim Programı”

– 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik: – “Bu ayın sonunda Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde demokrasi ve insan hakları

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz