Uşak Valisi Demir:

Ana Sayfa » Alt Manşet » Uşak Valisi Demir:
Paylaş
Tarih : 25 Ağustos 2017 - 9:10

Uşak İl Özel İdaresi 2018 Yılı Bütçesi taslak çalışmalarıyla ilgili düzenlenen toplantı Vali Salim Demir başkanlığında yapıldı . ( Uşak Valliği – Anadolu Ajansı )

– “Kamu kaynaklarını arttırmak için yeni projeler üretmek zorundayız”

UŞAK (AA) – Uşak Valisi Salim Demir, kamu kaynaklarını arttırmak için yeni projeler üretmek zorunda olduklarını söyledi.

Demir, Uşak İl Özel İdaresi 2018 Yılı Bütçesi taslak çalışmalarıyla ilgili düzenlenen toplantıda, kamu kaynaklarının verimli kullanımının önemine değindi.

Türkiye’nin önündeki hedeflere ulaşması herkese görev düştüğünü ifade eden Demir, “Devlet, şüphesiz büyük bir organizasyon, vatandaşına vermekle yükümlü olduğu o kadar çok çeşitli hizmet alanı var ki, bunları aksaklıklara mahal vermeden yerine getirmek büyük ve özverili gayretler gerektiriyor.” dedi.

Demir, kurumlar arası koordinasyonun verimliliği artıracağını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Kurumlar olarak hep beraber çalışırsak, o zaman daha güçlü oluruz. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın hizmet üretmesi için bakanlıkların merkezi bütçesinden ve yerelde özel idare bütçesinden belli bir oranın kurumlara aktarılması gerekir. Daha güçlü bir Türkiye için daha çok hizmet, daha çok hizmet içinde daha çok bütçe gerekir. Bütçeyi arttırmanın yolu da öz kaynakları arttırıp gelir getirici faaliyetlerde bulunmak ve merkezi bütçeden alınan payı arttırmaktır. Bütçeden veya ödeneklerden alınan payı artırmanın en etkili yöntemi proje üretmektir. Bu nedenle vurgulayarak söylemek istiyorum ki il özel idaresi başta olmak üzere tüm müdürlüklerimizin proje üretmesi artık kaçınılmazdır. Başka bir ifadeyle kamu kaynaklarını arttırmak için yeni projeler üretmek zorundayız”

Toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş, Genel Sekreter Yardımcıları Yavuz Yaşa ve Yavuz Çakar ile il müdürleri katıldı.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Reklam

BENZER HABERLER

Manisa’da üzüm festivali

MANİSA (AA) – Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde “Geleneksel Sultani Üzüm Festivali” düzenlendi. Bu yıl 12’ncisi

Kızılayın hedefi “her evde bir ilk yardımcı”

Kızılayın hedefi “her evde bir ilk yardımcı” – Türk Kızılayı, kaza ve kriz anlarında müdahale yapabilecek sertifikalı

İzmir’de mobilya OSB kurma çalışmaları

İZMİR (AA) – Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Doğan Yağcı, katma değerli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz